Plastic-Free Grocery Delivery

Encouraging Waste-Free Living

Why Go Waste-Free?

Over 32 million tons of waste goes to landfill and over 72 billion pounds of food go to waste each year. Aiming to go waste-free means helping our planet and wildlife heal,  having a cleaner environment for future generations, living a healthier and more mindful lifestyle, and even helping your wallet.

Our Products

Order for Delivery

Featured collection - pasta!

  • Organic Casarecce Pasta, Gluten-Free! / 0.5 lb.
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Campanelli Pasta / lb.
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Ditalini Pasta / lb.
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Fusilli Pasta / lb.
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Fusilloni Pasta / lb.
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Lumache Pasta / lb.
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Orzo Pasta / lb.
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Radiatore Pasta / lb.
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Scarabocchio Pasta / lb.
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Spaghettoni Pasta / 4 nests
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Tagliatelle Pasta / 4 nests
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Trotolle Pasta / lb.
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Easy Ways to Minimize Your Waste

Blog - Coming Soon

Suppliers, Partners, + Friends